Кафедра культурології, релігієзнавства і теології
Спеціальність "Соціологія"
Спеціальність "Соціальне забезпечення"
...іальність "Публічне управління та адміністрування"
Кафедра філософії
Вступ до магістратури
- Особливість курсу “Теорія причинності в соціології” полягає в наданні студентам можливості ознайомитися з основними проблемами сучасного соціального, політичного і культурного виробництва як в Україні, так і за її межами, а також дізнатися про специфіку соціологічного підходу до вивчення даного курсу. Курс передбачає репрезентацію основних досягнень соціологічної теорії стосовно досліджень особливостей зародження і формування сучасної соціологічної концепції причинності в контексті розвитку суспільства, дослідження ефективності спроб вирішити питання політичного і соціокультурного характеру та аналіз проявів причин і наслідків у таких сферах суспільного життя як економіка, політика, освіта, культура тощо.
Етносоціологія
- Teacher: Юрій Степанович Ткачук
- Teacher: Володимир Васильович Пержун
Дисципліна “Категоріально-термінологічна база соціології” спрямована на засвоєння студентами п’ятого курсу базових соціологічних понять та термінів, розширення їх кругозору, формування соціологічної культури, а також вмінь та навичок соціологічного аналізу суспільного життя.
Особливість курсу “Категоріально-термінологічна база соціології” полягає в наданні студентам можливості ознайомитися з основними категоріями які обов’язкові для їх майбутньої спеціальності, дізнатися про специфіку соціологічного підходу до вивчення суспільства, позначення конкретних явищ і подій відповідними поняттями.
Дисципліна покликана розвивати навички наукового мислення, домагатися глибокого і якісного засвоєння навчального матеріалу, активізувати пізнавальну діяльність студентів, надавати процесу навчання творчий характер.
метою викладання цього курсу є підготовка спеціалістів з соціології до вирішення теоретичних завдань, розвиток наукового мислення при вивченні соціальних явищ та процесів, які відбуваються в суспільстві.
Завданнями дисципліни є:
- опанування правил інтерпретації науково встановлених соціальних фактів, що характеризують стан соціальних систем,
- засвоєння основних соціологічних категорій та понять,
- аналіз основних категорій, що відносяться до відповідних галузевих соціологічних теорій.